Poznejte zblízka...

 

Turecké angory

  Turecká koťata
  Úvod
  Novinky, akce
  Azýlek
  Hledají domov
  Fotogalerie
  Mají Domov
  Rady pro kočkaře
  Kontakt, mapka
  Chci pomoci...
  Užitečné odkazy
  Poděkování
  Návštěvní kniha
  Vzpomínáme
  Lidi kolem Azýlku
Představujeme...

                                                           

    

 

 

 

 

 

 

        

 

 

 

        

            

 

            

Reportáž ze soutěže Miss Kočka 2005

Dovolte, abychom Vás seznámili s průběhem soutěže Miss Kočka 2005, která se konala 22.10.2005 v KC Zahrada v Praze.    

Já jsem se zúčastnila spíš jako doprovod a fotodokumentátor naší hlavní hvězdy - Básima, tedy celým jménem Ciliona Basim's Amora, slavného to kocourka, pocházející z Azýlku paní Stejskalové.

Nuž vydali jsme se hned ráno na cestu, spolu s Básimem jela taky jeho"maminka"Andrea (manager projektu) s manželem (road-manager) a má maličkost (public-relations). Po maličkém zpoždění na D1 jsme našli Kultůráček a mazali na přejímku. Básima to moc nebralo, byl v klidu, prostě profesionální hvězda.

Od rána se s malými přestávkami odvíjel na pódiu program, moderátoři postupně představovali garanty akce (Kateřina Bouda-Kašparová, Martina Kociánová a Eva Pilarová), zvali na pódium jednotlivé soutěžící, děkovali sponzorům, uváděli soutěže a vůbec se starali o chod celé show.

     

Po prohlídce kocoura u veterináře jsme dostali přidělenou klec, tak jsme honem vytáhli a načančali modré záclonky (shodli jsme se v barvě pořadatelů, výsledný umělecký dojem to ještě zvýšilo:-), šup Básima do klece, ještě rozestavit šanony s fotečkami Azýlku a Basimovo fotoalbum + vyzitky Azýlku. No a pak už jen být k ruce (pardon - tlapce) hlavní hvězdě ("Básimku, nepotřebuješ napít?", "Básimku, tady máš ještě myšičku, ať se nenudíš..", atd.) Jak se Básim usádlil, dal nám tlapkou znamení, že show může začít, viz fotečku níže. A pak už jen pózoval.

     

     

Až nastal čas, šel se Báska předvést před paní Pilarovou, pana Kolomazníka a pana Hrdinku, coby odborné členy poroty. Na konci předvádění trochu znejistěl a dovolil si syčet na celou porotu kompletně.

     

Po poledni šel taky prohlédnout a znejistit konkurenci - hlavně Mikiho, vedle umístěného kocoura z Brna (ten na závěr vyhrál kategorii Nejvzdálenější kočka - ale bylo to o kočičí chlup.) A taky se šel sousedním již vykastrovaným kocourům  pochlubit, že dostal nabídku ke sňatku - tak uvidíme, jak to dopadne a jestli budou koťátka.

     

No a tady se už Báska hlásí, že určitě vyhrajem. A taky měl pravdu... Vyhráli jsme jednu z několika udílených cen -

 cenu Miss kočka Internet 2005.

  

Absolutní vítězkou se stala Adélka, velmi ukecaná a kontaktní kočenka bez ocásku - ta posbírala hned tři ceny (Nejmladší kočka,  Miss kočka 2005 a Cena poroty).

\

Dále zde vidíte Micinu,                    Petronia,                           Amiga,                    Amiriho Prince II.,                 Mikiho,

   Mitziho von Scholzaaka,             Kleopatru,                         Simona,                        Kikiho,                            Barbuchu,

                Čika,                         Betty Sagaris,                 Kelly z Pramínku,    Arnold Schwartznegger,          Kevin Sorbo,

   

             Kačenka,                               Jerry,                             Kenny,                                Hugo                          a Lucinka.

Naší další konkurencí byli taky účastníci soutěže "Nejlíp namalovaný kočičí obličej".

Jaké jsou mé pocity?

Na závěr musím zhodnotit, že se celá akce opravdu povedla, všichni tak trochu vyhráli a nezůstali žádní poražení, protože se podařilo umístit 9 kočiček z Útulku a vybralo se slušné množství příspěvků na péči o starší a neudatelné kočenky.

Trochu mě mrzí dost malý zájem prodejců krmiv - více reklamních a prodejních stánků by při tak velké návštěvnosti neškodilo. A určitě bych příště zlepšila občerstvení - mám pocit, že na tak velkou návštěvnost vůbec nebyli připraveni a sortiment nabídky občerstvení proto byl relativně chudý.

Těší mě ale již zmíněný velký zájem se strany nejen návštěvníků, ale i vystavovatelů mazlíčků, vždyť se zúčastnilo přes 70 koček a kocourů. Hřeje mě u srdce, že má akce tak velkou sledovanost a že si pořadatelé dali za cíl uspořádat takovou i v roce 2006.

Takže nashledanou za rok při soutěži Miss kočka 2006!!!